Jarní pohár - 2. ročník

Na druhý ročník Mistrovství PHK jsme si museli počkat 3 roky, přesněji až do 25.2.1995. Hned se však doznalo jedné výrazné změny - rozšíření programu o nedělní krátkou trať. Nutno dodat, že se krátká běžela pouze při tomto - 2. ročníku. Byla koncipována spíše jako trénink a ani nebyly vydány oficiální výsledky. Zůstala asi polovina závodníků, která přespala v kempu v Dachovech. Jestli neměl nedělní závod potřebnou úroveň, tak zábava v místním hostinci snese nejpřísnější měřítka. U kytar se posedělo do pozdních nočních hodin a na rozdíl od většiny dnešních "orienťáckých pařeb" se nikdo nikterak výrazně neopil.Zpět k DT.

Ty tři roky mezi prvním a druhý ročníkem byly způsobeny konkurencí s mnohem známějším "Lamino Cupem", který pořádal Petr Mádle z konkurenční Slávie. V dobách své největší slávy přivítal na 200 závodníků z půlky Čech a to byl počet, o kterém si Jarní pohár mohl tou dobou nechat jen zdát. Ale v posledních letech začalo "Lamino" ztrácet dech a to byla ta pravá chvíle na 2. ročník DT. Mimooddílový status se ještě neplánoval, ale týden před tímto závodem bylo reprezentační soustředění na Bradech a Radovan (v té době znám pod dívčím jménem Radek Novotný) udělal takovou propagačku, že se během týdne přihlásila třetina tehdejšího nároďáku. Na kvalitu závodníků si tedy tento závod nemohl stěžovat od samého začátku.

Jelikož člověk je tvor nepoučitelný, a sněhová kalamita z před 3 let již byla zapomenuta, nemohlo se stát nic jiného, než to samé, co v roce 1992. V pátek odpoledne klidné roznášení v sluncem zalitém lese a v sobotu ráno příjezd na souvislou 5-10 cm vysokou sněhovou pokrývku. To také bylo naposled, co se Jarní pohár podíval mimo hradeckou rovinu. Naštěstí celou dobu svítilo příjemné sluníčko a jelikož bylo okolo nuly, tak sníh v průběhu závodu mizel. Přesto to byl opět velice náročný závod, kdy k vítězství bylo potřeba běžet v mužské kategorii téměř 129 minut, tak dlouho se již nikdy neběželo... A to ještě v té sezóně výborný Tomáš Prokeš zvítězil téměř o 10 minut před Martinem Mackem a Jedlou. V ženách byla nejrychlejší Katka Tichá před Hankou Ryglovou a Ivou Navrátilovou. Z tohoto závodu si můžeme prohlédnou mapu, startovní číslo i prohlédnou celkové výsledky.